Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

piątek, 16 września 2011

Sea food

Dawno, dawno temu Żywiciel zaprosił Kurę do bardzo dobrej restauracji w pewnym dużym mieście. Kura zamówiła wtedy krewetki i bardzo się w nich rozsmakowała. Kura z Żywicielem lubią owoce morza, ale od tych krewetek wtedy się zaczęło. Przychówek polubił krewetki i kalmary, a za dobrze przyrządzoną rybę dałby się pokroić.
W Singapurze poczuliśmy się jak w seafoodowym raju. Prawie każdy food court i hawker center ma stoisko, które sprzedaje potrawy z owocami morza i rybami.Ryba "same ości"
Krewetkowe fettuccini z sosem chili

Grilowane kalmary, filet z dory, krewetki tygrysie


Można zjeść kalmary, krewetki, ośmiornice i inne morskie potworki w sosie lub bez, z kluskami, bądź z ryżem, na gorącym półmisku i na zimno. Pani w naszym ulubionym food court-cie wita nas szerokim uśmiechem, chyba jesteśmy jej najlepszymi klientami. Często poleca nam różne potrawy, które czasem nam smakują, a czasem wywołują odruch wymiotny. Takie ryzyko życia w obcym kulinarnie kraju.

Krewetki w czosnku

"Ciężko-zjadliwa" ryba

Owoce i różne dziwne ryby jedliśmy już w wielu miejscach, ale hawker center, do którego trafiliśmy pewnego wieczoru uraczył nas przepyszną rybą o niezidentyfikowanej nazwie. Ryba była podana w całości na gorącym półmisku. To popularne tu danie było bardzo trudne do zjedzenia. Naprawdę nie wiedzieliśmy jak przy pomocy łyżki i widelca lub dwóch pałeczek oddzielić mięso od ości. Najpierw chcieliśmy jeść ładnie, a potem już tylko zjeść. W końcu się poddaliśmy i z żalem zostawiliśmy niedojedzoną rybę. Z dużym zdziwieniem obserwowaliśmy chińczyków, którzy na półmisku mieli jedynie rybi łepek, płetwy i ości. Gdy Kura zrobiła zniesmaczoną minę Żywiciel opowiedział o pani Ładnej, która podczas firmowego obiadu zjadła rybie oko i zachwycała się jego smakiem.

  • Fuj - powiedział Przychówek
  • Współczuję jej mężowi - dodał, a Kura z Żywicielem popatrzyli na siebie z uśmiechem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz