Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

sobota, 5 lipca 2014

Życzenia urodzinowe

  • Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin - wyrecytowała mama A
  • Dziękuję, ale w moim wieku urodziny to żadna radość. Starzeję się - odpowiedziała Kura
  • Nie żartuj. Jeszcze dużo czasu przed Tobą - rzuciła od niechcenia Roni
Bengalska kapłanka już dawno zauważyła, że wróżenie z kart, szklanej kuli i fusów bardziej Kurę przeraża niż fascynuje, więc zaniechała przepowiadania przyszłości w jej towarzystwie. W dniu kurzych urodzin nie mogła się chyba powstrzymać.


  • Co byś zrobiła gdyby ten rok był twoim ostatnim? - zapytała 
  • Nie wiem - odpowiedziała Kura ciut zmieszana 
Tak naprawdę chciałam powiedzieć, że marzy o tym by się zestarzeć razem z Żywicielem, patrzeć jak rośnie Przychówek i jeszcze trochę pocieszyć się życiem. Chciała powiedzieć, że nie jest gotowa na umieranie, ale Roni odezwała się pierwsza
  • Nie martw się jeszcze nie umierasz - wyszeptała kapłanka wiedząc chyba jakie myśli krążą po kurzej głowie
  • Twoje przeznaczenie jeszcze się nie wypełniło. Ten rok zakończy ważny etap w twoim życiu. Coś się skończy, ale otworzą się przed tobą nowe drzwi - dodała po chwili, a Kura poczuła jak kamień spada jej z serca 
Na zmiany w życiu jest gotowa od dawna, a zjadając urodzinowe ciasteczko marzy jedynie o tym by jej rodzina pozostała zdrowa i szczęśliwa.

16 komentarze:

Wszystkiego najlepszego, najmilszego, najsympatyczniejszego! Marta

Wszystkiego najwspanialszego z okazji urodzin!!! I pisz nam jeszcze sto lat, sto lat! *^0^*~~~

Wszystiego najlepszego, spełnienia marzeń, woreczek stóweczek i dużo więcej jak 100 lat :)

Czyżby jednak miała się pojawić mała dziewczynka, o której kiedyś już było na blogu i Kurza rodzina się powiększy? :>

Niech sie spelnia Twoje marzenia Joanna-Jo

Joanna cokolwiek się pojawi przyjmiemy z radością jednak póki co nic nam o niespodziankach tego typu nie wiadomo.

Wszystkiego najlepszego :)) ja mam pytanie z innej beczki, czy Przychowek chodzi teraz do szkoly czy ma wakacje ? Kiedys Kuro pisałas cos,ze rok szkolny w Singapurze rozpoczyna sie kiedy indziej niz u nas...

Nasze wakacje ( w połowie roku szkolnego) skończyły się dwa tygodnie temu, bo singapurski rok szkolny zaczyna się w styczniu i kończy w listopadzie.

W takim razie zdrowia i szczęścia!

Pozdrawiam z Sutomore w Czarnogórze.

ewe

Spóźnione sto lat ; ) Wielu pięknych i niesamowitych doświadczeń do opisania na kolejne lata ; d

Ciekawa forma pisania:) Skoro tego sobie życzysz to życzymy zdrowia i szczęścia dla całej rodziny;)

Dużo szczęścia, radości i optymizmu!

ej no pisz cos prosze!
Joanna z Moskwy

Prześlij komentarz