Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

piątek, 12 października 2012

Ankieta i poziom zadowolenia

  • Tu masz ankietę na temat szkoły. Musisz to wypełnić do jutra - powiedział Przychówek i rzucił kilka kartek na stół 
Kura zerknęła na ankietę. Kilka kartek i same nudne pytania.

  • Musisz to oddać? Nie chcę mi się tego wypełniać - stwierdziła z niechęcią, bo od początku roku wypełniła chyba dziesięć ankiet na temat funkcjonowania szkoły
  • Patrz tu jest numer, pani wie, że dała mi ankietę o numerze xxx i jak nie oddam to będzie wstyd. Poza tym te ankiety są z Moe - wygłosił Przychówek i pokazał na kartce stosowny znaczek
  • Myślałam, że skoro nie ma miejsca na wpisanie imienia i nazwiska to ankieta jest anonimowa, ale widocznie mało o życiu wiem - powiedziała Kura i zaczęła wypełniać ową nieszczęsną ankietę.
Nauczycielka Przychówka, która jeszcze niedawno myślała, że pingwiny żyją w Polsce za zaangażowanie, ciekawe lekcje i umiejętność pracy z Przychówkiem dostała maksymalną liczbę punktów. Buldi odpowiedzialny za bezpieczeństwo w szkole też dostał piątkę. Kura przymknęła oko na singiel-ski pani AaA z sekretariatu i za kontakt z pracownikami administracyjnymi przyznała czwórkę. Tróję dostał jedynie serwis sprzątający, bo szkolne toalety dalekie są od ideału.

  • Skończyłam, możesz oddać. Ciekawa jestem czy wszystkie dzieci przyniosą jutro swoje ankiety - zastanawiała się Kura podając dzieciakowi kartki
  • Nie wszystkie dzieci dostały ankietę - powiedział Przychówek
  • Jak to wszystkie? - dziwiła się Kura
  • A nie wiem, ale jak Maruda się zapytał dlaczego on nie ma ankiety, to pani powiedziała, że jego rodzina zawsze jest niezadowolona i szkoła nie potrzebuje dawać mu ankiety by to wiedzieć. Inne dzieci nie pytały - wygłosił Przychówek na jednym oddechu
Kura o ankiecie zapomniała, ale system nie. Gdy w piątkowe popołudnie na szkolnej tablicy ogłoszeń pojawiły się wyniki ankiety. Kura czytała i śmiała się do utraty tchu. Według ankiet tylko jeden rodzic miał zastrzeżenia  do czystości toalet i tylko jeden rodzic miał uwagi do pracy sekretariatu.

  • Nic dziwnego, że wszystko tu jest takie super. Skoro pytają tylko zadowolonych - pomyślała
Skoro Kura wyszła na największą marudę w szkole to może już nigdy nie dostanie żadnej ankiety.

10 komentarze:

bardzo zacny patent na malkontentów ;-)

"Skoro Kura wyszła na największą marudę w szkole to może już nigdy nie dostanie żadnej ankiety."

Wiec nie ma tego zlego...
A ja myslalam, ze tylko u nas manipuluje sie statystykami

Haha, to jak nie przymierzajac ankiety w samolotach. Z jakiegos powodu ja zawsze je dostaje, a tam, wsrod innych pytan, jest i to o leg room. ;) Moj maz nigdy nie dostal zadnej.
Pozdrawiam,
M.

niezly pomysl na dostanie dobrych wynikow :P
no coz Singapur nie jest taki idealny ;)

:))) szkoła Młodego do tej pory nie wpadła na rozdanie ankiet. To by dopiero był materiał :)))

ha ha od razu mi lepiej :-) Dzięki zawsze potrafisz znaleźć temat i poprawić mi humor

i problem z głowy :) Więcej nie będą kurzego spokoju burzyć żadnymi ankietami! :)

Kor-ka też mam takie podejrzenia, że dawali tylko zadowolonym by średniej nie psuć.

Prześlij komentarz