Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

niedziela, 3 marca 2013

Cudowna zupa

Woda z dodatkami, to obok ryżu podstawa wyżywienia singapurczyków o chińskich korzeniach. Nic więc dziwnego, że tubylców zajadających się gorąca cieczą można spotkać o każdej porze dnia i nocy we wszystkich miejscach z jedzeniem. Siedzą nad wielkimi miskami i jedząc wierzą, że zupa zapewni im zdrowie i pomoże rozwiązać życiowe problemy. Informacje o tym jaka zupa na co pomaga to wiedza tajemna i do tej pory nikt się nie chciał nią podzielić.
Gdy przypadkiem Kura trafiła do stoiska gdzie obok obrazków był opis była wniebowzięta. Natychmiast zapragnęła zadbać o swoje szare komórki i zjeść zupę, która ożywi jej umysł. Miała nadzieje, że po takiej terapii zacznie mówić po angielsku poprawnie i z pięknym oksfordzkim akcentem, niestety miała pecha bo zupy już nie było. Miła Chinka, która od 20 lat zajmuje się produkcją zup wszelakich powiedziała, że po zupę mózgową trzeba przyjść przed 9 rano, bo później już jej nie ma.

  •  Chińczycy są strasznie zachłanni na wiedzę - pomyślała Kura i poszła zjeść coś innego 
  •  W Polsce wlewa się do głowy olej, tutaj najwyraźniej zupę - stwierdził Żywiciel beznamiętnie
Podczas przypadkowej rozmowy wyżaliła się swojej chińskiej koleżance, że chciała zjeść zupę, która ożywia umysł, ale nie mogła, bo jest ona dostępna tylko rano.

  • Nie rozumiem czemu nie mogą ugotować więcej? - dodała Kura patrząc na chińską koleżankę z wyrzutem
  • Oni i tak gotują jej bardzo dużo. Gdy są ważne szkolne egzaminy gotują tylko tę zupę, a o 8 i tak nie ma co kupić. Chińscy rodzice by kupić zupę stają w kolejce przed 5 rano - powiedziała koleżanka
Kura pamięta jak wczasach kryzysu jej tata wychodził wczesnym rankiem by w okolicach południa móc kupić kiełbasę, ale informacja o kolejce za zupą była czymś nowym i trochę Kurę rozbawiła.
We wtorek  Przychówek rozpoczyna swoją kolejną sesję egzaminacyjną, ale Kura nie zamierza spędzić nocy w kolejce po cudowną zupę.

Wystarczy, że w ramach eksperymentu zjadała zupę oczyszczającą, która wyglądała dużo gorzej niż na reklamowym obrazku, smakowała nijako, a na dokładkę spowodowała sensację żołądkową.

7 komentarze:

"Wystarczy, że w ramach eksperymentu Kura zjadała zupę oczyszczającą, która wyglądała dużo gorzej niż na reklamowym obrazku, smakowała nijako, a na dokładkę spowodowała sensację żołądkową".

No to o co chodzi? Zadziałała, jak należy. Oczyściła. :)

n/A

Tylko ja nie jelita chciałam oczyścić, a cerę. Może powinnam sobie maseczkę z zupy zrobić.

Kuro, jak oczyścisz jelita to i cera się poprawi. Pozdrawiam. Marta

Cały czas niepojęte zostaje, czemu nie dogotowują tej zupy po 9-tej, skoro wzbudza aż takie zainteresowanie.
Chyba na tym polega biznes, że jak ludzie chcą czegoś, co się robi, to nie kończy się o 9 rano ;)

Kawiarenko nie wiem czemu nie dogotują, ale któż Chińczyka zrozumie.
Marta nie narzekam jakoś mocno na cerę ,ale worków pod oczami to już chyba nigdy się nie pozbędę. :(

Może jest tak , że ta zupa jest przeznaczona na śniadanie i tylko wtedy można ją kupić. Zauważyłem to, kiedy nie mogłem po południu zjeść czegoś, co mi posmakowało rano:D

pozdrawiam

Hi, hi! Ja też mam worki pod oczami. Noszę okulary więc sobie kupiłam szałowe, na pół twarzy, w grubych oprawkach- zachodzą na worki w zupełności. Gorzej jak je wieczorem zdejmę :( :) :) :)

Prześlij komentarz