Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

czwartek, 22 grudnia 2011

List do Mikołaja.Drogi Mikołaju
Jeśli jesteś na świecie,
daj mi ładną figurę
byłam grzeczna przecież.
O męża mego dbałam,
i koszule prasowałam.
Dziecko pilnie uczyłam,
jednak ciut przytyłam.
Innych grzechów nie naliczyłam
za dużo jadłam i się zaokrągliłam.
Czasem tylko długo spałam,
i na dziecko wrzeszczałam
Poza tym naprawdę byłam miła,
ale mi się dupa roztyła.
Nie lubię mojego rozmiaru,
bo mój gabaryt pozbawiony jest czaru.
Poproszę figurę filmową,
bym mogła nosić bieliznę odlotową.
O więcej nie proszę, 
bo biżuterii nie noszę
Telefony psuję taśmowo,
mąż jest cierpliwy, ja mam urolopowo.
Proszę Cię bądź dla mnie miły,
na odchudzanie nie mam siły.
Nie grzeszę urodą,
cera też mam już niemłodą.
Niska jestem i kudłata,
noszę szalik nawet w środku lata.
Poza tym nic specjalnego,
więcej nie powiem, wiesz dlaczego.
Męża mam najprzystojniejszego,
i naprawdę bardzo mądrego.
Dziecko mam zdolne i wesołe,
a to tego ładne i nie chodzi gołe.
Tak na serio to figurę mam w nosie,
nie wyglądam przecież jak prosię.
Chce byśmy zdrowi byli
i wiele lat razem ze sobą żyli.
5 komentarze:

Świetnie napisane:-)
Wesołych Świąt!

Dziękujemy przez różnice czasu świętujemy wcześniej niż Wy, ale tez życzymy Wesołych świąt.

Śliczny wierszyk! I oczywiście życzę Wesołych Świąt całej Waszej rodzinie!

Jaki wierszyk to list do Mikołaja :). Dziękuję bardzo i też życzę Wesołych Świąt.

kurko witaj taki sam liscik bym tez wyslala do mikolaja heh prawdziwa bomba LUX skladanka pozdrawiam serdecznie cie i twoich bliskich

Prześlij komentarz