Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

czwartek, 12 lipca 2012

Konkurs piosenki - epilog

R i A postanowiły wykazać się obywatelską postawą i napisać samodzielnie piosenkę na: ""Konkurs singapurskiej piosenki patriotycznej". Niestety talentu pisarskiego od losu nie dostały więc przepisały słowa najbardziej znanej piosenki o Singapurze i w ramach próby generalnej zaśpiewały ją Przychówkowi.

  • Nie możecie tego zaśpiewać? - powiedział krytycznie Przychówek 
  • Ale dlaczego przecież jest o Singapurze? - dziwiły się dziewczynki
  • Mówicie, że to wasza piosenka, a to zwykły plagiat jest, bo nie wy ją napisałyście tylko udajecie, albo podacie autora albo nie możecie tego zaśpiewać - wygłosił Przychówek
  • I tak zaśpiewamy - upierały się dziewczynki 
  • Róbcie co chcecie, ale za plagiat to się do więzienia idzie - oznajmił Przychówek 
Dziewczynki zbladły, trochę się przestraszyły, porwały kartkę w drobne strzępy i postanowiły, że w domu znajdą jakąś inną, konkursową piosenkę.  
Przychówek nie chciał przestraszyć koleżanek, ale singapurski kodeks karny nie należy do łagodnych.
Nieznane jest pojęcie małej szkodliwości czynu o czym  przekonał się człowiek, który ukradł kasę sklepową, a piłkarze zamieszani w korupcję  poszli do paki na kilka miesięcy.
Może dla 10 latek mających szlachetne zamiary wyrok byłby łagodniejszy, ale z Wielkim Bratem nigdy nic nie wiadomo.

1 komentarze:

Prześlij komentarz