Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

niedziela, 10 czerwca 2012

Gdzie zobaczymy mecz?

Azjatom jakoś ciężko zlokalizować Polskę na mapie Europy, ale Euro 2012 obywające się na terenie naszego kraju powoli to zmienia. Piłka nożna nie cieszy się szczególną popularnością w Singapurze, ale echa dużej piłkarskiej imprezy dotarły nawet do dalekiej Azji. W sklepach pojawiły się okolicznościowe gadżety z piłkarzami lub biało-czerwoną flagą.Ambasada Polska w Singapurze w jednym z centrów handlowych nad rzeką pełną cudów zorganizowała wspólne oglądanie meczu inauguracyjnego z udziałem naszej reprezentacji. Kura niestety musiała odpuścić ową imprezę, bo przez różnice czasu mecz kończył się o 2 w nocy, gdy nie jeździ już metro, a złapanie taksówki w okolicy barów piwnych graniczy z cudem.
Gdyby Pan Mąż nie przebywał na wygnaniu w Indiach Kura obejrzałaby ów mecz z rodakami chociaż nigdy za piłką nożną nie przepadała i nie bardzo orientuje się w jej zasadach. Z powodów czysto patriotycznych Kura siedziała w nocy przed ekranem i ekscytowała się każdą minutą meczu. Z dna szafy wyjęła przywieziony z Polski szalik z orzełkiem i szuka miejsc gdzie w Bangkoku można obejrzeć mecz Polska - Rosja.
Oglądanie meczu polsko-rosyjskiego pod flagą Tajlandii byłoby ciekawym przeżyciem. Gdyby ktoś z czytelników mógł podzielić się informacją  gdzie możemy to zrobić bylibyśmy wdzięczni.

10 komentarze:

Wspaniale, że w Singapurze coś o Polsce się jednak mówi, sport to jednak najlepsza reklama, jaka może być :)
Ja oglądam mecze i w piątek przy tym karnym prawie zawału dostałam, jednak los daje nam znak, że mamy szansę!

Hello, my oczywiscie bylidmy na Clark Quay i kibicowalismy ;)

Pozdrawiam
Justyna

Trzeba się skontaktować z polską albo rosyjską ambasadą :) ?
Pozdr.
T.

T pomysł prosty, ale na stronie ambasady nie ma ani słowa o meczu. :(

Można:
- pójść do knajpy która ma satelitę,
- kupić antenę satelitarną,
- jest dużo kanałów sportowych w internecie gdzie będzie transmisja na żywo, ale to wymagana odpowiedniej jakości łącza i fajnie jest podpiąć komputer do telewizora ... trzeba trochę pogrzebać, który kanał internetowy ma dobrą jakość u Was.
Pozdr.
T.

W Singapurze oglądamy normalnie z kablówki bo wykupiliśmy pakiet, ale od jutra będziemy w Bangkoku. Codziennie wchodzi stamtąd 5 osób więc może ktoś coś będzie wiedział, bo raczej nie liczymy, że w hotelu będzie można oglądać Euro. Nie tracimy nadziei :)

Jeśli będzie internet to możecie online zobaczyć, choćby wejsć na stronę tvp.sport - choć ta relacja się akurat zawiesza, ale są też inne strony, dzięki którym można obejrzeć mecz.

to wam sie wyslwietlaja kraje, z ktorych czytelnicy wchodza na kurzy blog?

Na stronie administratora wyświetlają nam się nie tylko kraje, ale też " źródła ruchu sieciowego". Wiem ile osób wpisało w wyszukiwarkę Azja od kuchni, ile weszło przez linki z innych blogów ile z Facebooka a ile trafiło do nas przypadkiem wpisują na przykład : "co jedzom małe kurczaki".

Prześlij komentarz