Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

niedziela, 29 maja 2011

Pstryczek elektryczek

Przed wejściem do łazienki należy zapalić światło (nic niespodziewanego) i wcisnąć włącznik podgrzewacza wody.
Jeśli  Kura zapomni to ma lodowaty prysznic, Żywiciel nigdy nie zapomina, Przychówek też nie.
Dwa tygodnie temu popsuł nam się podgrzewacz wody w rodzicielskiej łazience. Włączenie go powodowało zwarcie i brak prądu w całym mieszkaniu. Gdy na suficie  zauważyliśmy zaciek wody Żywiciel poinformował o problemie naszego agenta nieruchomości (Kura po angielsku nadal gdacze słabo), a ten właściciela.
Panowie specjaliści mieli przyjść w sobotę o 13, bo na 15 byliśmy umówieni na grillowanie z pracowymi znajomymi Żywiciela. Ponieważ agentka kilkakrotnie nas zapewniała, że dwie godziny to wystarczająco długo by naprawić bojler i dojechać na drugi kraniec miasta byliśmy spokojni i gotowi do wyjścia czekaliśmy na ekipę remontową.
O 13 zjawiła się agentka właściciela z informacją, że panowie zaraz będą ...

Ci przyszli o 14 i zapytali:

  •  Jaki  to typ bojlera? 
Ponieważ nie mieliśmy zielonego pojęcia o typie bojlera w naszym suficie (cała instalacja znajduje się nad podwieszanym sufitem) to panowie wyjęli  to co tam było i wyszli. Zostawili kałużę wody na podłodze, dziurę w suficie i torbę z narzędziami. Co rokowało, że wrócą....
Godzinę później Kura zobaczyła jednego z panów śpiącego na siedząco przy naszej windzie...Straciliśmy nadzieję na miłe popołudnie i pogodziliśmy się z faktem, że grillowania jednak nie będzie.
Myliliśmy się.  O 16 panowie wrócili z nowym bojlerem, a godzinę później mieliśmy nie tylko zamontowany bojler, ale też pomalowany sufit i umytą łazienkę. Paproszki, które nanieśli do pokoju sprzątnęli przy pomocy taśmy klejącej...

Na grillowe przyjęcie dotarliśmy z prawie trzy godzinnym opóźnieniem i dobrze bo dopiero się rozkręcało.

2 komentarze:

pan śpiący przy windzie mnie zaciekawił! czekał? sjesta?

Widzę Bogusia, że lecisz od początku ;) hindusi tak już mają, że potrafią zasnąć wszędzie. Nie było nic do roboty to się postanowił zdrzemnąć co będzie czekał bez sensu.

Prześlij komentarz