Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

niedziela, 20 maja 2012

O kawie

Wpis o piciu na wynos przypomniał nam, że zakup kawy czy herbaty w Singapurze nie jest prostą sprawą. Komunikat:
  • Proszę kawę z mlekiem bez cukru
raczej nie zostanie zrozumiany, a pani przygotowująca kawę najprawdopodobniej zrobi dziwną minę, kilka razy powtórzy kopi, kopi, a potem przygotuje napój niespodziankę czyli według własnego uznania.
źródło http://www.helpkopigooverseas.com/

Mimo tego, że angielski jest językiem urzędowym, a w szkołach nie można nadużywać języków lokalnych, to kupno kawy wymaga znajomości kilku dziwnym słów. Matka - Polka najczęściej pije: iced kopi (kopi peng) czyli kawę z mlekiem skondensowanym i kostkami lodu. W ramach rozpusty czasem zamawia kopicino.
Kopicino

Smakosze, którzy lubią napoje bez cukru, bez mleka czy "bez kawy" powinni przed zamówieniem kawy zapoznać się z powyższą tabelką, lub przygotować się na napoje niespodzianki, bo w Singapurze kawa nie zawsze znaczy kawa i nic nie jest oczywiste. Żeby było ciekawiej podobne zasady obowiązują przy zamawianiu herbaty, która w lokalnym narzeczu zwie się teh.

5 komentarze:

No i dzieki tej tabelce zycie w Azji bedzie lzejsze,nastepnym razem...:)Wielkie dzieki!

Myślę, że takie tabelki przydałyby się też w Polsce :)

jeszcze mi sie nie udalo zamowic kawy bez cukru (bez mleka juz tak), ale nie trace nadziei :)

aktualizacja: dzisiaj zamowilam kopi kosong i udalo sie! byla kawa z mlekiem skondensowanym bez cukru, czyli tak jak na obrazku powyzej :)

Też bym brała kopi peng. Albo kopi si peng.
Przy takim upale szczególnie to peng warto zapamiętać :)

Prześlij komentarz