Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

wtorek, 17 kwietnia 2012

Co mówią gwiazdy?

Matka-Polka oczekując na zakończenie lekcji w singapurskiej szkole rozmawiała z hinduską koleżanką.

  • Gdybym nie miała Przychówka byłabym chyba bardzo smutną kobietą - powiedziała Kura
  • Przychówek jest bardzo poważny i rozsądny jak na ten wiek - pochwaliła P
  • Oby tylko zechciało tak zostać, to że teraz jest bezproblemowy nie znaczy, że zawsze tak będzie - powiedziała Kura
  • A co mówią gwiazdy? - zapytała P
  • Gwiazdy? - zdziwiła się Kura
P wytłumaczyła, że w Indiach zaraz po urodzeniu dziecka rodzice udają się do wróżbity i to on przepowiada przyszłość dziecka oraz pomaga wybrać imię. Wróżbita za swoje usługi zgarnia niemałe pieniądze, ale warto je wydać, bo indywidualny horoskop jest bardzo ważny i w razie problemów z dzieckiem można sprawdzić czy gwiazdy to przewidziały. Pani P była bardzo zdziwiona, gdy usłyszała, że Przychówek nie ma indywidualnego horoskopu, a Kurze nie przyszło do głowy by po urodzeniu dziecka udać się do wróżki. 

  • Musi ci być bardzo trudno wychowywać Przychówka skoro nie masz horoskopu - powiedziała P z politowaniem 
  • Nie jest mi trudno, bo ja nie wierzę w horoskopy - oznajmiła Kura, a P zamilkła na dłuższą chwilę.
Po tej rozmowie Kura przeczytała  horoskop dla urodzonych 17 kwietnia i ze zdziwieniem stwierdziła, że opis pasuje do Przychówka. Dobrze mieć dzieciaka urodzonego pod szczęśliwą gwiazdą, nawet jeśli się samemu nie wierzy w horoskopy.

8 komentarze:

Wszystkiego najlepszego dla Przychówka i gratulacje dla takiej wspaniałej mamy! :-)

Serdecznosci urodzinowe dla Przychowka! Mam nadzieje wysciskac osobiscie przy najblizszej okazji.
M.

Najlepszego dla Przychówka :)

Najlepszego dla Przychówka!!
Mój ukochany malutki bratanek też ma dzisiaj urodziny:) Pierwsze:)

Kochana Kuro, w astrologię najlepiej nie wierzyć, tylko ją znać :-)
Astrologia niewiele ma wspólnego z wróżeniem. Szablony horoskopów, które można znaleźć w internecie, czy gazetach, to namiastka profesjonalnego horoskopu. Nie wiem, czy hinduska koleżanka wspomniała, ale do sporządzenia takiego horoskopu potrzebne są - oprócz dnia - także rok, miejsce i godzina (!) urodzenia.
Przesyłam najlepsze życzenia dla Przychówka i Jego Rodziców :-)

Mówiła...a ja bez względu na wszystko wierzę, że nasz Przychówek urodził się pod szczęśliwą gwiazdą. ;)

Skoro 17 kwietnia jest taki dobry, to moja córka też urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą. :) A.

Prześlij komentarz