Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

wtorek, 17 kwietnia 2012

Dobra paczka - epilog

Dobre paczki rozdane. Wszystkie panie poza niemiłą babą od plastyki dziękowały Przychówkowi za pamięć i życzyły:
  •  Szczęśliwych urodzin

Klasa Przychówka odśpiewała głośno Happy Birthday, a potem chłopcy się pokłócili, bo każdy chciał mieć paczkę z filetowym ołówkiem.
Sympatyczna Malajka z którą Przychówek dzieli szafkę trzy razy pytała:

  •  Czy słodycze  są Halal?
Ona jako pobożna muzułmanka jeść innych nie może. Dziewczynki z Bangladeszu nie miały oporów i swoje słodkie paczki zjadły na pierwszej przerwie. Zgodnie z przewidywaniem koreańska M zjadał jedynie chrupki o smaku ryby, a resztę słodyczy schowała do plecaka twierdząc, że w domu podzieli się z siostrą.
Kurę najbardziej wzruszyły prezenty jakie Przychówek przyniósł do domu. Hinduska N dała Przychówkowi breloczek do kluczy w kształcie myszki komputowej, a Malajka od szafki za ostatnie pieniądze kupiła w szkolnym sklepiku długopis.
Nasz dzieciak wzbogacił się o dwie papierowe korony zrobione bez nożyczek i kleju i kilka kartek zrobionych z bloku rysunkowego.

W imieniu Przychówka dziękujemy za wszystkie życzenia urodzinowe i zapraszamy na tort  z najlepszej cukierni w Singapurze.

14 komentarze:

Wszystkiego najlepszego dla Przychówka. A może Przychówek przyzna się, które to urodziny obchodzi. Bo chyba jest w takim wieku, że nie musi sobie lat ujmować. No chyba, że chciałby dodać.

No, nie chcę 'strzelać' bo pewnie nie trafię. Ale i tak 'Happy Birthday' :-)

No dobra pomyśl dlaczego byłam grubsza 10 lat temu ? ;)

Sto lat, sto lat, niech żyje nam... A kto? Przychówek! - zaśpiewali w HK pani I ze Smakoszem i młodszym kolegą Przychówka. Mamy nadzieję że Przychówek słyszał!

Bawcie się dobrze i pozdrówcie Myszkę Miki.:)

To i ja musze dodac swoj epilog. Mezydlo mnie zbesztalo za jakies amerykanizmy czy cus, bo poprawna i jedynie sluszna pisowania wg. niego to "goody bag". Musialam sie obrazic, ale tutaj zyczliwie donosze. ;)
M.
P.S. Tort wyglada smakowicie!

No to jeszcze raz najlepsze życzenia z okazji okrągłej rocznicy.

Najlepszego! Mój Dziadek urodził się 17 kwietnia, najlepszy człowiek na świecie.

Oczywiście sto lat dla Przychówka życzyłam ja, Milena, tylko że nie zauważyłam, że jestem zalogowana na maila mojej grupy na studiach, przepraszam za zamieszanie!
M.

100 lat dla Przychówka :) A co do wieku juz zdarzyłam się domyślić:)

Pozdrawiam m (moniraf)

Sto lat, sto lat!
Tylko rok starszy od mojego Partyzanta. I też baran :)

Sto lat dla Przychówka! Samych radości!
A.

Prześlij komentarz