Dupoki z rodziny dim sum

Znów odwiedziliśmy nasz jedzeniowy zakątek w Ulu Pandan tym razem nie daliśmy się wykazać restauracji: japońskiej, koreańskiej, amerykańskiej i pizzeriom, tylko usiedliśmy w food court- cie i każdy z nas zjadł to co lubi najbardziej.

Jumbo kraby

Zaprzyjaźniony z nami smakosz od długiego czasu polecał nam restaurację gdzie serwują najlepszego kraba w mieście. Od czasu gdy jedliśmy kraba, minęło już ponad pół roku więc postanowiliśmy dać skorupiakowi jeszcze jedną szansę.

Thaipusam

Kolejne święto za nami tym razem bez dnia wolnego, ale za to wyjątkowo widowiskowe. Podczas pełni księżyca w styczniu lub lutym (według tamilskiego kalendarza w miesiącu thai) świętuje się narodziny boga wojny Murugana, młodszego z synów Śiwy i Parwati.

Po hiszpańsku

Korporacja wyciska z Żywiciela wszystkie soki. Codziennie pan mąż wychodzi do pracy chwilę po ósmej rano, a wraca tuż przed dziewiątą wieczorem. Oj, zatęskniliśmy za Europą i jej godzinami pracy. Za europejskim jedzeniem też zatęskniliśmy.

Więcej ludzi niż kwiatów

Namówiona przez uliczne billboard-y Kura bardzo chciała zobaczyć coroczną wystawę kwiatów na wyspie Sentosa. Na kwiatową wyprawę namówiła panią I, ale jej synek się rozchorował i pani I musiała zrezygnować z podziwiania kwiatów.

Chiński Nowy Rok - przygotowania

Zaczęliśmy 4 dniowy weekend. W poniedziałek i we wtorek ulice się wyludnią i zamkną się wszystkie sklepy, food court-y i centra handlowe prowadzone przez Chińczyków. Cześć sklepów i punktów gastronomicznych będzie zamknięta również w niedzielę, a Chińczycy zostaną w swoich domach lub odwiedzą swoje rodziny.

Chleb dla Janka

Pracowy kolega Żywiciela powiedział wtedy, że w latach 70 XX wieku, w Malezji obcokrajowcy ciągle prosili pewnego ulicznego kucharza o smażenie omletów z cebulą. Postanowił więc stworzyć coś co by zasmakowało jego klientom i włożył usmażony omlet do długiej bułki doprawił sosem chili i nazwał to Roti Johna.

Światło świąt

Filipińska legenda opowiada o królu, który przed śmiercią, chciał ustanowić następcę tronu. Pewnego ranka wręczył swoim synom po pięć monet i kazał zapełnić za te pieniądze szopę w zamku

Moda i uroda

Przychówek przywykł do tego, że jego blond włosy i bardzo jasna cera wzbudzają sensację, jednak ani my ani nasz dzieciak nie byliśmy przygotowani na publiczny, zbiorowy zachwyt.

Kuchnia chindian czyli kolacja na dachu

Na tą restaurację trafił przypadkiem Żywiciel w internecie. Otworzyła się zaledwie trzy tygodnie temu na dachu sześciopiętrowego sklepu z hinduskiej dzielnicy - Mustafa Center. Restauracja Kebabs'n'Curries serwuje jedzenie typowe dla hindusów i kuchnię chindian czyli chińskie jedzenie przyrządzane na sposób hinduski.

Wesołego Deepavali

Mamy kolejną sobotę w środku tygodnia czyli Deepavali (Depawali, Dipavali, Dewali, Diwali, Divali, Dipotsavi, Dipapratipad, दीपावली).

poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Ucz się angielskiego

O tym jak daleki jest angielski od singielskiego mieliśmy okazję przekonać się wielokrotnie....
Pewnej niedzieli, gdy Przychówek odstawił swoją ulubioną hulajnogę i poszedł się bawić do Kury podszedł  chłopiec i zapytał:

  • Do jun can play suto?
  • No understand - powiedziała  Kura i pomyślała, że winny jest jej nienajlepszy angielski, bo za nic na świecie nie mogła odszukać w swojej pamięci słowa: suto i jun...
Zawołała Przychówek, który ze spokojem powiedział, że chłopiec chce pojeździć na jego hulajnodze. Suto - to hulajnoga, a gramatykę pomińmy, powiedział wesoło i poszedł się bawić. Kura podrapała się w głowę uczyła się bowiem, że hulajnoga po angielsku to scooter.

Innym razem Kura pomagała dzieciakom w akcji społecznej w szkole. Niestety nie rozumiała tego co dzieci mówią do siebie. O dziwo gdy mówiły do niej wiedziała o co chodzi, a gdy mówiły do siebie nie rozumiała nic, ani jednego słowa... Zapytała prywatnego dzieciaka czy jego koledzy mówią miedzy sobą po chińsku, a Przychówek ze spokojem odpowiedział, że dzieci mówią po angielsku...

Kura zaczęła się martwić, że jej ciężka praca nie przynosi efektów i wtedy usłyszała historię, która przydarzyła się jej nauczycielce angielskiego - Australijce..

  • Pani D nauczycielka z BC wsiadła do taksówki i powiedziała gdzie chce jechać...
  • Taksówkarz zamiast ruszyć z miejsca wydał tylko przeciągłe yyyyyyyyy.
  • Pani D powtórzyła ze spokojem ... - Thompson Road
  • Thompsona rouda - powtórzył pan taksówkarz...
  • Learn english in the British Council...  British Council - good school - dodał
  • Pani D pokiwała tylko głową, dobrze wiedziała, ze BC jest jest dobrą szkołą.

1 komentarze:

Pyszna historyjka na zakończenie.
- Uśmiałem się setnie.

Prześlij komentarz